Fotoksiążka na Dzień Ojca? Świetny pomysł!

Gdybym miała wybierać pomiędzy Dniem Matki a Dniem Ojca to dzisiaj wybrałabym to drugie. Może dlatego, że w Dniu Matki wypadają urodziny Frania i zawsze jest to jakby święto nadrzędne, jestem skupiona na synku i jego radości, a może dlatego, że wolę dawać prezenty niż je otrzymywać…

Odkąd są dzieci staram się wymyślać dla ich Taty mocno spersonalizowane prezenty, tworzone pracą własnych rąk (siłą rzeczy – na razie – tylko moich, choć w tym roku mam już plan na prezent od chłopaków na miarę ich możliwości). Były to jakieś laurki, nadruki na koszulkach, ale zwykle kończyło się na zdjęciach, które wysyłaliśmy Tacie w tym dniu. Tak się jakoś złożyło, że w ostatnich latach dzień 23 czerwca spędzaliśmy osobno.

Co roku starałam się, żeby zdjęcie było ciekawe, zabawne, żeby można je było schować do albumu na pamiątkę i wyciągnąć za kilkanaście lat, wspólnie pooglądać i powspominać, pośmiać się, może wzruszyć (to pewnie akurat tylko ja 😉 ) W tym roku postanowiłam – robię porządną sesję, może nawet kilka sesji, wybiorę najładniejsze zdjęcia i zrobię Tacie… FOTOKSIĄŻKĘ. Taką specjalnie dla Niego od chłopaków, z ich wspólnymi zdjęciami albo z najładniejszymi zdjęciami chłopców, może też z moją podobizną. Żeby mógł pooglądać, kiedy nas nie ma. Żeby mógł zabrać do pracy i pokazać znajomym.

Zobaczcie, jak wyglądały moje prace w poprzednich latach, na pewno widzicie postęp 😉

napisy na bodziakach robiłam sama, mazakiem do tkanin, ze wzoru podpatrzonego w internecie. 

2015 r.

2016 r. Moi chłopcy byli jeszcze za mali na wykonanie takiego zdjęcia, nie potrafili ustawić równo nóżek, nudzili się, a malowanie stópek ledwo znieśli, bo i łaskotało i nudno było, a piasek wzywał  😉

za to ze starszymi dziećmi można się już pobawić, traktują to jako fajną zabawę, wygłupiają się, zdjęcie w całości prezentowało się świetnie 🙂

_________________________

W domu mam już kilka albumów od Printu, są świetne, więc nie szukałam innej drukarni. Mega dużą fotoksiążkę z całego 2015 roku pokazywałam w tym wpisie: Uwolnij swoje zdjęcia.

Najpierw wybrałam wszystkie zdjęcia, jakie chciałam umieścić w albumie. To zajęło mi najwięcej czasu, bo zdjęć mam naprawdę sporo i każde niesie za sobą jakieś wspomnienie, odczucie, zabawną historyjkę. Trudno dokonać selekcji… Potem posegregowałam je chronologicznie po dacie utworzenia.
Na stronie Printu przejrzałam wszystkie szablony, wybrałam ten: klik, otworzyłam kreator i… wyłączono nam internet. O losie! Akurat znalazłam jeden jedyny wieczór, który mogę poświęcić na zrobienie albumu a złośliwość rzeczy martwych ma mnie pokonać? Na szczęście Tata zrobił mi Dzień Kobiet i zajął się chłopcami także następnego wieczora, kiedy ja tworzyłam fotoksiążkę. Chciałam, żeby była idealna.
Samo tworzenie albumu to chwila, góra dwie godziny, kreator jest bardzo prosty w obsłudze, intuicyjny, praca z nim to sama przyjemność. Polecam Wam korzystanie z opcji „tryb ekspert”, dzięki której można zmieniać rozmieszczenie zdjęć, dodatków, usuwać niepasujące mi gotowe cytaty czy dobierać kolorystycznie tło. Jest mnóstwo szablonów fotoksiążek, dla każdego znajdzie się coś wyjątkowego. Jeśli macie jakieś problemy, pytania to zawsze dostępni są ekonsultanci, którzy chętnie pomagają. Tak, korzystałam kiedyś i znam to z własnego doświadczenia 😉

Jak Wam się podoba moja fotoksiążka?

 

 

 

 

To co, też macie ochotę zrobić taką fotoksiążkę na prezent na Dzień Ojca? Jestem pewna, że każdy tata będzie zadowolony z takiego foto-prezentu, a dla Was będzie to okazja do przejrzenia i posegregowania zdjęć, których na dysku wciąż przybywa. Jeśli Was namówiłam to macie szczęście, bo Printu ma dla Was aż 47% rabatu na fotoksiążki!  To mega zniżka, na którą zawsze sama polowałam, a teraz Wy możecie zgarnąć ją u mnie! Aby pobrać kod ze zniżką na prezent dla taty (bądź jakąkolwiek inną okazję) klikajcie tutaj: 

PRINTU KLIK KLIK

 Pamiętajcie, że zniżka dotyczy tylko ceny albumu, nie dotyczy kosztów przesyłki. Osobiście polecam paczkomaty 😉

Jeśli skorzystacie z bonusu to dajcie mi znać 🙂 Udanej zabawy z Printu 🙂